Školka v přírodě chata Barborka

1. den -  31. 5. 2013

Dojeli jsme dobře kolem 17.00 hod. do sluncem zalitých hor. Doufáme, že nám počasí vydrží.

Po příjezdu jsme děti ubytovali do pokojů a poté se vydali hledat amulet - kamínek pro štěstí do kožených váčků, které děti budou nosit na krku.

Rozdělili jsme se do čtyř družstev a zahráli první hru - hod na cíl.

K večeři jsme měli rajskou omáčku s masovými kuličkami a těstoviny.

2. den - 1. 6. 2013

Dnes nám počasí již tolik nepřálo. Od rána pršelo až do večera. Nám to ale nevadí. S dětmi jsme prožili pěkný den. Děti dostali po snídani každý svůj deníček, do kterého budeme zapisovat všechny zážitky. Rozdělili jsme se do týmů - žlutých, zelených, modrých a červených indiánů. Každý dostal šátek v barvě svého týmu. Dopoledne jsme strávili  kreslením, malováním a hráním společenských her. Po dobrém obědě a krátkém odpočinku, jsme se i přes nepřízeň počasí vypravili na Bramberk, kde si děti prohlédli místní rozhlednu. Protože je dnes svátek dětí, každý dostal sladkou odměnu. Po odpolední svačině si každý vyrobil indiánskou čelenku. Zpívali jsme s kytarou písničky na přání dětí. Před spaním jsme četli pohádky na dobrou noc.

3. den - 2. 6. 2013

I dnes celý den pršelo, ale i přesto nás na chatě nálada a nápady neopouštěli. Povídali jsme si o indiánech. Vyrobili jsme si všichni indiánská trička podle barev týmů. Zpívali jsme s kytarou. Po obědě jsme hráli hru - Cesta za šamanem - při které děti získaly péra do svých čelenek. I za dnešního deštivého počasí jsme se vypravili ven. Zítra nás čeká výlet do ZOO v Liberci. Doufáme, že se již počasí umoudří a my si užijeme další pěkný den.

4. den - 3. 6. 2013

Protože i dnes nadále pršelo, změnili jsme náš původní plán navštívit ZOO v Liberci a zavítali jsme do IQ parku. Zde mohly děti proniknout hravou formou do tajů vědy a techniky. Dětem i nám se zde velice líbilo. Po návratu z IQ parku jsme i dnes vyběhli ven a uspořádali dětem závody v běhu.

5. den - 4. 6. 2013

Dnešní den konečně přestává pršet. Dopoledne trávíme v lese, kde stavíme indiánská tee-pee. Odpoledne jsme si v přírodě zahráli dvě indiánké hry:

1. Hod barevným kamínkem na cíl

2. Kop klacíkem do dálky

Večer následovalo bodování a kreslení do deníků. Na závěr dne jsme ještě četli pohádku na dobrou noc z knížky Kuky se vrací.

6. den - 5. 6. 2013

Dnes jsme vstávali vesele, protože nám již od rána svítilo sluníčko. Pro velký úspěch u dětí jsme se opět vypravili do lesa stavět indiánská tee-pee a jiné nápadité stavby. Na odpolední vycházce do lesa děti čekaly další indiánké hry: 1. přechod přes lanovou dráhu, 2. průchod pavučinou.

7. den - 6. 6. 2013

Dnešní poslední den jsme zakončili indiánskou bojovkou a hledáním pokladu. Při této hře jsme si prověřili znalosti vědomostní, sportovní i přírodovědné. Odpoledne jsme hráli na hřišti pohybové a míčové hry, kluci si zahráli fotbal. Po večeři proběhlo bodování, hodnocení celého týdne i našich kamarádských vztahů, které se zde ještě více upevnily. Jediné, co jsme pro nepřízeň počasí nemohli uskutečnit, byl indiánský tanec u táboráku, ale i tak jsme si užili spoustu zábavy a budeme jistě rádi na tento týden vzpomínat.

I N D I Á N S K Ý  K M E N  "K A R L I K A"

ŽLUTÝ TÝM

ZELENÝ TÝM

MODRÝ TÝM

ČERVENÝ TÝM

4. den

5. den

6.den

7. den

Školka v přírodě

• Schůzka pro rodiče dětí, které jedou na školku v přírodě se koná v úterý 28. 5. 2013 od 17.00 hodin ve třídě Krtečků.
  • Od 15. 5. 2013 vybíráme doplatek 1 700,- Kč na školku v přírodě - v hotovosti na třídách.

Místo konání:

Chata Barborka v Jizerských horách

Horní Maxov 90
Lučany nad Nisou

GPS: 50°45'54.561"N, 15°11'42.551"E

Termín:

31. 5. - 7. 6. 2013

Cena:

2 700,- Kč (zahrnuje dopravu, ubytování, 5x denně stravování, pitný režim)

Program:

Výpravy za indiány - hledání indiánského pokladu

Odjezd:

v pátek 31. 5. 2013 ve 14.00 hodin od MŠ

Příjezd:

v pátek 7. 6. 2013 - mezi 12.00 - 13.00 hodin  - k MŠ

Oblečení na cestu:

kalhoty, tričko, mikina, slabší bunda, sportovní pohodlné boty, kšiltovka

Do batůžku:

bačkory, malá svačina, šroubovací netekoucí láhev s pitím, kapesníky, malá hračka na cestu, kinedryl - při nevolnosti v autobusu

Do kufru nebo tašky označené jmenovkou dítěte:

7x   slipy (kalhotky)

7x  ponožky + 1x teplé

2x  punčochové kalhoty

3x  nátělník (košilka)

5x  tričko krátky rukáv

3x  tričko dlouhý rukáv

3x  mikina (tenčí, flísová, svetr...)

3x tepláky

3x kraťasy

2x dlouhé kalhoty

1x bunda teplá

1x pyžamo

1x osuška

1x žínka

1x ručník

1x pláštěnka

1x holinky

1x sandály

1x kožené tenisky

1x tenká čepice na uši proti větru

pytel na špinavé prádlo - starý povlak na polštář

Hygienické potřeby:

kartáček na zuby, pasta, kelímek, mýdlo, hřeben, jelení lůj, papírové kapesníky - jedno celé balení, dětský krém s UV filtrem, sluneční brýle, přípravek proti klíšťatům

Osobní věci:

blok, pastelky, malá hra, omalovánky, malá knížka, karnevalová maska, plyšák na spaní, bonbóny, malé sušenky - tyčinky na každý den 1ks

!!! Prosíme, všechny věci dětem podepište !!!

Rodiče odevzdají v den odjezdu učitelce otevřenou podepsanou obálku:

• 4x pohledy pro děti od rodičů
  • kopii kartičky zdravotní pojišťovny
  • léky s uvedeným dávkováním pro děti, které je pravidelně užívají
  • potvrzení o bezinfekčnosti - podepsané v den odjezdu