Ježíškova vnouča v naší MŠ

02.01.2019 07:59

Ježíškova vnoučata v MŠ Karlická

 

Tento krásný projekt propojuje osamocené lidi v domovech důchodců a v předvánočním čase plní jejich vánoční přání. Většina obyvatel domovů pro seniory nemá žádnou rodinu ani nikoho, kdo by s nimi trávil adventní čas, vánoční dárek nedostali mnohdy roky a období svátků je pro ně spíš časem prázdnoty než radosti. A tak babičky a dědečkové prozrazují svá přání. Někdy jde o skromné věci za pár korun, jindy zas o splnění snu, na který nestačí jen peníze, ale čas ano. Na internetové stránce je volně přístupná databáze dárků a přání opuštěných seniorů, každý se zde může stát Ježíškovým vnoučetem a pomoct lidem, kteří si toho moc váží a mnohdy to pro ně znamená úplně všechno. A tak se také celá naše školka stala Ježíškovým vnoučetem.

Když se naše MŠ dozvěděla, že projekt našel způsob, jak doručit drobné vánoční dárečky do všech domovů pro seniory a dalších zařízení a chce ke každému dárečku přidat vlastnoručně dělané přání od dětí.. Ani chvílí jsme neváhali! Před Vánoci je velmi stresové období a i když času bylo málo, stihli jsme to. S dětmi jsme si povídali o tom, co je v tomto vánočním čase důležité a že každý z nás může udělat někomu radost i maličkostí. Celá školka se zapojila, děti vyráběly přáníčka, které dostane nějaký dědeček, či babička v domově důchodců. Každé dítě se stalo součástí něčeho velkého, co má smysl. A naše školka doručila do organizace s láskou vyrobených krásných 98 vánočních přáníček.

 

 

Zpět